Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Ohybný kamenný obklad

Ohybný kamenný obklad - delap

Je to špeciálný ohybný obklad pre vonkajšie i vnútorné použitie, pre celé steny, sokle, stĺpy a pod.

Vytvára vysoko dekoratívny a veľmi odolný povrch.

Fotografie vzorov si môžte prezrieť po kliknutí na sekcie, v pravom hornom rohu.

  Cena 12,74 €/m2  
(nie sme platcami DPH)

Návod na použitie:

1. Povrch musí byť rovný a hladký, suchý a stabilný, vonku mrazuvzdorný, čistý a odmastený.

2. Pri obkladaní má byť min. teplota + 5oC. Čerstvý obklad chráňte pred dažďom. Pri ohýbaní na rohoch odporúčame zadnú časť obkladu nahriať napr. so zapaľovačom.

3. Lepidlo nanášajte s ozubenou stierkou v hrúbke asi 4mm, ale nie na veľkú plochu naraz. Lepí sa s klasickými lepidlami na obklady, napr. Baukleber, KVK Superkleber, alebo mrazuvzdornými flexi lepidlami na obklady. Na všetky obklady odporúčame biele lepidlo, kvôli lepšiemu estetickému vzhľadu. Špáry vyplňte samotným lepidlom.

4. Lepiť môžete zvrchu, alebo zospodu.

5. Pri nalepení obkladov treba dať pozor na vodorovné a zvislé umiestnenie. Hrúbka obkladov je rozdielna v rozmedzí 2-4 mm, vďaka čomu sa dosiahne prírodný efekt.

6. Obklad stlačte do lepidla tak, aby lepidlo vyšlo na okrajoch.

Je nutné dbať na to, aby pod celou plochou obkladu bol spojovací materiál (lepidlo), lebo len tak vám obklad vytvrdne.

7. Stlačenie obkladu do lepidla vykonávajte s gumenným valčekom - jemným prevalcovaním.

8. Špárovanie začnite, kým lepidlo medzi obkladmi je mäkké (asi po ukončení 0,5-1m2). Na špárovanie používajte silný štetec s krátkou srsťou (zubná kefka). Špárovací materiál musí siahať až po vrchnú fóliu. Špárovanie bude lepšie vyzerať, keď prejdete špáry ešte raz mokrým štetcom.

9. Po uschnutí lepidla (24 hod.) odstráňte ochrannú fóliu.

Obklady z prírodných materiálov

Obklady sú vyrobené z drvených, prírodných kameňov a sú spojené špeciálnym lepidlom.
Vyrábajú sa v dvoch verziách:
1. delap tehla
2. delap štiepaný kameň

Sú určené, ako dekoračný prvok na sokle, fasády, stĺpy a pod. Je možné ich použiť aj do interiéru, ako ozdobný prvok na steny, stĺpy, krby, lemovanie okolo okien atď. Obklady majú niekoľko zaujímavých vlastností. Medzi najdôležitejšie patrí ich váha. 1 m2 váži cca. 3- 3,5 kg a preto je možné obklad lepiť aj v exteriéri bez výškového obmedzenia.

VHODNÉ AJ NA ZATEPLENÉ FASÁDY! Klasické štiepané kameňe nie je možné nalepiť na polystyrén, ani na minerálne vlákno, pretože sú tažké. Obklady delap sú preto ideálnym riešením pre takéto účely. Druhým dôležitým faktorom je paropriepustnosť, čo umožnuje lepiť obklady delap aj na staršie objekty. Tretím faktorom je variabilnosť farieb, ktorá je takmer nekonečná. Momentálne sa vyrába 6 štandardných druhov, ale na požiadanie zákazníkov je možné zmeniť farebnú kombináciu. Obklady ponúkajú veľmi široké možnosti použitia, sú paropriepustné, flexibilné, po dokonalom uschnutí aj umývateľné. Rýchla a lahká manipulácia umožnuje lepiť obklady aj neodborníkom. Ideálne je však, keď realizátor má základné, odborné vedomosti. Lepiť sa dá klasickými lepidlami na obklady a dlažby, v exteriéri treba použiť mrazuvzdorné lepidlá.

TOPlist